Sejmowa Przeszłość

 

 

Poseł na Sejm RP kadencji:

I.      Od 25 listopada 1991 r. do 31 maja 1993 r, Klub Parlamentarny Unii Demokratycznej, członek Komisji Prywatyzacji oraz Komisji Sytemu Gospodarczego i Przemysłu.

II. Od 14 października 1993 r. do 20 października 1997 r, Klub Parlamentarny Unii Demokratycznej, który przekształcił się w Klub Parlamentarny Unii Wolności, członek Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów.

III.  Od 20 października 1997 r. do 18 października 2001 r, klub jak wyżej, do grudnia 1998 r przewodniczący Klubu Parlamentarnego Unii Wolności, krótko w 1997 r. członek Komisji Finansów Publicznych, do grudnia 1998 r. członek Komisji Obrony Narodowej, od czerwca 2000 – 2001 r (po odejściu z MTiGM): członek Komisji Transportu i Łączności.

 

Wystąpienia

Każde spośród wielu wystąpień wszystkich trzech kadencji można odnaleźć wedle dat, słów, osób dzięki http://www.sejm.gov.pl. Poprzez Prace Sejmu trafiamy do działu Posiedzenia plenarne, a w nim na Sprawozdania stenograficzne - wyszukiwanie, sprawnie zorganizowane archiwum, które pozwala dojść do tego, kto, co i kiedy mówił z sejmowej trybuny. Podając nazwisko i kilka charakterystycznych słów można znaleźć każde przemówienie danej osoby o wskazanej tematyce - instrukcja na miejscu.

Obok, zamieszczone są moje wystąpienia w imieniu Rządu lub Klubu Unii Wolności charakteryzujące politykę i poglądy na ważne sprawy państwa, a także związane z moimi najważniejszymi pracami rządowymi.

 

Praca dla Krakowa i Regionu

W miarę czasu będę o tym pisał, choć to historia, która już ani nie pomoże, ani zaszkodzi. Jednak czasem trzeba wspominać, choćby o tym jak szkodziłem Krakowowi i Małopolsce